PótZH/JavítóZH infók
Ha Ön nem teljesíti a ZH-ra vonatkozó követelményeket vagy javítani szeretne korábbi eredményén jelentkezzen a edu.vik.bme.hu -n található form kitöltésével (PótZH jelentkezés)! A pótzh időpontja: póthét, május 29. 10:00-12:00 (az első ZH és a második ZH pótlása is ugyanakkor lesz). A jelentkezés leadásának határideje: május 24. 23:59.
Csak egy ZH pótolható/javítható, méghozzá a rosszabbik (amire kevesebb pontot kapott / nem írta meg, azonos pontszám esetén a 2.ZH)! Mindkét ZH-t tehát NEM lehet pótolni/javítani. A PÓTZH A KORÁBBI EREDMÉNYT FELÜLÍRJA, AKKOR IS, HA ROSSZABB! így az aláírást is elveszítheti! Amennyiben javító szándékkal jelentkezik, és nem jön el a pótZH-ra, akkor az eredeti pontszámot számítjuk. Ha megnyitja a moodle pótZH tesztsort, akkor annak eredménye kerül beszámításra.
Kérem jelölje be, hogy a fenti feltételeknek megfelelően melyik ZH-t szeretné pótolni/javítani. A feltételek teljesülését utólag ellenőrizzük és visszavonjuk a jelentkezést, ha az nem teljesül!
A pótZH-k anyaga megegyezik az eredeti, kapcsolódó ZH-k anyagrészével.
A továbbiakban utólagos jelentkezésre nincs lehetőség!
A Jporta a TEREMBEOSZTÁS is látható, mindenki a kijelölt időpontban, a kijelölt terembe menjen!
A megtekintés időpontja: május 29. 14:00-tól (IB310).
Tudnivalók
- Mindenki csak a kijelölt időpontban a kijelölt helyen tudja megírni a ZH-t.
- Csak HSZK-s gépet (vagy IL40X, QBF12) használhat, mivel a Q-ban nincs CodeBlocks és semmi más, nem lehet használni a HSZK-ban sem, egy böngésző lehet nyitva.
- Hozzanak arcképes igazolványt!
- 10:15-11:50 ablakban lesz a ZH 90 perces. Az IMSc feladat 11:00-11:50 között 20 perces ablakban nyílik egy külön moodle teszt sorként, ha végzett a nagyZH-val és az 70% felett lett.
- Kérem, hogy mindenki időben foglalja el a helyét a kijelölt teremben!
- 11:40-től már nem lehet előbb elmenni, aki pedig több mint fél órát késik, már nem kezdheti el. Várják meg csöndben, amíg a társaik befejezik.
- Csak akkor lehet elmenni korábban, ha a feladatsor beadásra került. Majd jelezze ezt a felügyelő felé. Kérem, hogy mutassa be a felügyelőnek a beadott és lezárt ZH-t!
- A feladatok megoldásához megengedett segédeszköz a tárgy honlapjáról elérhető C, C++ és STL összefoglaló nyomtatott változata. Továbbá piszkozatpapír és írószer. Csak az elektronikusan (moodle rendszerben) beküldött megoldás kerül értékelésre! Más eszköz, segédlet nem használható!
- Ha feladat külön nem jelzi, rossz válaszért nem jár levonás, de különben is az adott feladat pontszáma nem lehet nullánál kisebb. A "mindent vagy semmit" típusú kérdéseknél az összes jó választ meg kell jelölni a pontszámhoz, különben nulla.
- Csak a végleges pontszám látszik.
- Az első feladatban (első 8 kérdés) minimum 3 pontot el kell érnie ahhoz, hogy a többi feladat eredményét figyelembe vegyük!
- Fontos, hogy a ZH beadása után az összesített pontszám látszik! A moodle által írt pontszám, minden feladatnak az összpontszáma! Azaz ebben még nem szerepel az, hogy sikerült-e a beugrót vagy sem. A végleges pontszámot a Jportára töltjük majd fel. Majd szervezünk közös megtekintést.
- Ha elkezdte a pzh-t (megnyitotta a tesztsort), onnantól azt az eredményt számítjuk, és akár el is bukhatja a tárgyat, ha rosszabb közben nem lehet felállni, és azt kérni, hogy mégsem akarok javítani. Mindenki nézze meg, hogy jót indított-e el!
- A tesztsorral kapcsolatos javaslatok:
- Ne az utolsó másodpercekben változtasson a teszten.
- Ellenőrizze leadás előtt, hogy tényleg minden beadandó feladat megvan, majd parancsgombbal adja be.
- Ha nem szükséges, akkor ne töltse újra az oldalt. Ha mégis, ellenőrizze, hogy minden szerzeménye megvan.
- Ne a rendszer kényszer leadását használják, kézzel kiadott utasítással adják be.
- A coderunner feladatoknál mindig az elért legmagasabb pontszám lesz a végleges, nem az utolsó verzió pontszáma. A coderunner feladatokat bármennyiszer lefuttathatja (nyilván nem minden egyes karakter beütése után érdemes, csak az idő megy vele).
- Figyelmesen olvassa el a fordító hibajelzéseit! A fejlesztés során lépésekben haladjon (pl. metódusról, metódusra), folyamatosan tesztelje a megoldását. Osztályok esetén először a konstruktorokat, aztán az osztály állapotának lekérdezéséhez szükséges getter/kiíró metódusokat írja meg majd a maradék metódust! Nézze meg, milyen tesztkód tartozik a feladathoz!
- A megtekintésen, reklamációkor nem tudjuk elfogadni, hogy „eltüntette a számítógép a megoldásomat”. Minden számonkéréskor győződjön meg arról, hogy mit ad le, és kifejezetten mindent adjon be, amit értékelésre szán.